Zapowiedź 24. kolejki spotkań

• autor: Marcel1980, 2014-06-06 11:39

Pierwsze rozstrzygnięcia już za nami. Wiadomo, iż ligę opuszczają Zryw Jedwabno oraz Orzeł Czerwonka. Wprawdzie obydwie drużyny mogą się jeszcze zrównać punktowo z Burzą Słupy, jednak obydwie ekipy mają gorszy bilans bespośrednich spotkań. Pozostaje więc życzyć nam tym drużynom jak najszybszego powrotu do rozgrywek A klasowych. Danpol  Knopin niemal już usyskał awans do V Ligi. Drużynie z Knopina brakuje jednego punktu bądź też tego, że GLKS Jonkowo nie wygra trzech pozostałych spotkań. Awans uzyskał już z B klasy GKS Dźwierzuty - Gratulujemy. O tym ile zespołów spadnie zdecyduje to czy do Naszej grupy spadnie ktoś z V ligi. Na dziś najbardziej zagrożony jest Leśnik Nowe Ramuki. Jeśli spadnie to z A klasy spadną trzy zespoły. Do końca więc emocji będzie co nie miara. Oto co Nas czeka w najbliższy weekend.

KS Wojciechy (8.) - GKS Gietrzwałd Unieszewo (10.) - sobota - godz. 16.00

GKS dość niespodziewanie zaczął być zespołem zagrożonym spadkiem. Po dobrej końcówce rundy jesiennej i udanym starcie wiosną ostatnio przytrafiły im sie dwie porażki i nad strefą spadkową maja zaledwie trzy punkty przewagi. Co więcej zespół z Unieszewa wygrał na wyjazdach zaledwie dwa razy (w Jedwabnie i Czerwonce). KS natomiast po dwóch kolejnych zwycięstwach niemal zapewnił sobie utrzymanie (brakuje im jednego punktu). Zapewne będzie chciał tego dokonać w sobotnie popołudnie. Tym bardziej, że w spotkaniach na własnym bosiku jest niezwykle groźny. Będzie więc to ciekawe spotkanie.

Jesienią: 0:2

KS Wojciechy: Pisa II Barczewo (w) 2:0; GLKS Jonkowo (d) 2:1; Tempo Wipsowo Ramsowo (w) 1:7

GKS Gietrzwałd: Jarys (d) 1:3; Burza (w) 2:3; Cresovia (d) 1:0

Zryw Jedwabno (14.) - Tempo Wipsowo Ramsowo (7.) - niedziela - godz. 14.00

Zryw musi szykować zespół na nowy sezon. Dwa spadki w dwa lata to nie jest dobra wiadomość dla gospodarzy. Tempo utrzymania jest juz pewne, jednak ostatnio dość niespodziewanie przegrywa mecze. Gospodarze walczą o to by nie być ostatnim zespołem w tabeli na koniec sezonu. Zryw jest najsłabszym zespołem jeśli chodzi o mecze na własnym boisku. Jeśli wygrają ta sytuacja może się zmienić. Goście ostatnio rozdają pukty potrzebującym, dwie łatwe porażki spowodowały spadek na 7. pozycję w tabeli. Mimo tego wydaje się, że tym razem zawalczą.

Jesienią: 1:2

Zryw: Orzeł (w) 1:0; Błękitni (w) 0:4; Reduta (d) 0:2

Tempo: Reduta (d) 0:3; Warmianka (w) 0:3; KS Wojciechy (d) 7:1

Reduta Bisztynek (11.) - GLKS Jonkowo (2.) - niedziela - godz. 14.00

Mecz o wszystko dla gospodarzy. Reduta wygrywa mecz za meczem i sznase na utrzymanie się zwiększają z każdą kolejką. Jonkowo to zespół rozbity. Faworyt do awansu notuje fatalną wiosnę. Gorzej w tej rundzie spisują się tylko Orzeł, Zryw i Cresovia. Wprawdzie GLKS ma jeszcze szanse na awans jednak nikt w to już nie wierzy. W Jezioranach będzie więc zdecydowanie bardziej zależało gospodarzom. Reduta będzie chciała podtrzymać serię zwycięstw ( obecnie trzy), Jonkowo się przełamać po dwóch kolejnych porażkach. ten mecz nie ma więc faworyta.

Jesienią: 1:3

Reduta: Tempo (w) 3:0; Orzeł (d) 3:0; Zryw (w) 2:0

GLKS: Warmianka (d) 1:3; KS Wojciechy (w) 1:2; Jarys (d) 3:0

Warmianka Bęsia (6.) - Pisa II Barczewo (4.) - niedziela - godz. 14.00

Spotkanie drużyn, które zapewne przystąpią do tego spotkania w zupełnie odmiennych nastrojach. Warmianka wygrała cztery ostatnie spotkania, Pisa natomiast zaliczyła natomiast pogrom i porażkę. Wydaje się, że gospodarze powinni więc wygrać bardzo spokojnie. Wiosną mimo wszystko minimalnie lepiej spisuje się Pisa. Jednak po tym spotkaniu sytuacja może się zmienić.

Jesienią: 3:1

Warmianka: GLKS Jonkowo (w) 3:1; Tempo (d) 3:0; Orzeł (w) 4:1

Pisa: KS Wojciechy (d) 0:2; Jarys (w) 2:9; Burza (d) 2:0

Jarys Różnowo (5.) - Danpol Knopin (1.) - niedziela - godz. 14.00

Goście w tym spotkaniu mogą sobie zapewnić awans do V ligi. Gospodarze ostatnio są w bardzo dobrej formie i zapewne tą passę będą chcieli podtrzymać. Dwanaście bramek strzelonych w dwóch ostatnich spotkaniach to wizytówka gospodarzy. Jarys to również najskuteczniejsza drużyna wiosną. Danpol wiosną to najlepszy zespół w lidze jak i w całym sezonie. Spotkanie zapowiada się bardzo interesująco. Co więcej goście będą chcieli zrehabilitować się za porażkę z jesieni. Faworyta w tym meczu wskazać się chyba nie da.

Jesienią: 4:2

Jarys: GKS Gietrzwałd (w) 3:1; Pisa II (d) 9:2; GLKS Jonkowo (w) 0:3

Danpol: Burza (d) 3:1; Cresovia (w) 1:1; Błękitni (d) 2:4

Błękitni Stary Olsztyn (3.) - Orzeł Czerwonka (13.) - niedziela - godz. 15.00

Błekitni podobnie jak i jesienią pod koniec rundy wygrywają mecz za meczem. Rywal z Czerwonki już spadł z ligi więc o motywację będzie bardzo trudno. Gospodarze wiosną przegrali zaledwie raz (W Barczewie 0:1). Orzeł to najsłabszy atak w lidze i raczej za bardzo swego konta bramkowego nie wzbogaci. Zapowiada się pewne zwycięstwo gospodarzy.

Jesienią: 7:1

Błękitni: Cresovia (w) 3:2; Zryw (d) 4:0; Danpol (w) 4:2

Orzeł: Zryw (d) 0:1; Reduta (w) 0:3; Warmianka (d) 1:4

Burza Słupy (12.) - Cresovia Górowo Ił. (9.) - niedziela - godz. 15.00

Arcyważne spotkanie dla obydwu zespołów. Burza ostatnio targana serią poważnych kontuzji po ostatniej porażce na boisku lidera spadła do strefy zagrożonej spadkiem. Po ostatnim spotkaniu z drużyny wypadło dwóch kolejnych zawodników, jednak są i dobre wiadomości - powraca czterech. Cresovia ma bardzo przeciętną rundę. Gorzej grają tylko Orzeł i Zryw. Goście nie wygrali od siedmiu kolejnych spotkań. Jeśli wygra Burza to zespół z Górowa znajdzie się w grupie zespołów zagrożonych spadkiem. Zwycięstwo Burzy spowoduje, że o uniknięcie tego trzeciego zagrożonego miejsca będą walczyć aż cztery zespoły i da to emocje do ostatniej kolejki. Spotkanie zapowiada się bardzo ciekawie. Nam wypada na nie serdecznie zaprosić.

Jesienią: 1:1

Burza: Danpol (w) 1:3; GKS Gietrzwałd (d) 3:2; Pisa II (w) 0:2