Ciekwie w sobotę, w niedzielę raczej wszystko jasne

• autor: Marcel1980, 2014-09-09 09:54

Zapowiedź 4. kolejki spotkań.

Sobotnie mecze zapowiadają się niezwykle ciekawie. GLKS zagra z Gietrzwałdem Unieszewo. Hit tej kolejki rozpocznie się pół godziny później w Szczytnie, gdzie SKS podejmie Burzę. Niedzielne mecze powinny być jednostronne na korzyść gospodarzy. Każdy inny wynik będzie ogromną niespodzianką. Oto co Nas czeka w najbliższy weekend:

GLKS Jonkowo (6.) - GKS Gietrzwałd Unieszewo (4.) - sobota - godz. 16.00

Po porażce w Słupach Jonkowo z trudem pokonało rezerwy Pisy. Drużyna Adama Zejera jeśli chce się liczyć w walce o awans musi wygrać kolejne spotkanie ponieważ rywale bardzo mocno rozpoczęli sezon. GKS po dwóch efektownych wygranych musiał "przełknąć" gorycz porażki również... w Słupach. To będzie już czwarte kolejne wyjazdowe spotkanie ( w tej rundzie wszystkie mecze ) więc każdy punkt jest na wagę złota. W poprzednim sezonie spotkania tych zespołów były bardzo wyrównane pomimo tego, że drużyny walczyły o zupełnie inne cele. Faworytem wydają się być gospodarze jednak GKS potrafi zaskoczyć każdego.

GLKS: Pisa II (d) 2:1; pauza; Burza (w) 1:2

GKS: Burza (w) 1:3; Leśnik (w) 6:2; Tempo (w) 3:1

SKS Szczytno (1.) - Burza Słupy (2.) - sobota - godz. 16.30

Hit tej kolejki. Grają ze sobą pierwsze dwie drużyny w lidze. Drużyny, które dotychczas wygrały wszystkie mecze. SKS grał dotychczas z zespołami, które nie zdobyły w tym sezonie żadnego punktu. Na własnym boisku od powstania nowej drużyny mają bilans ośmiu zwycięstw i dwóch remisów. To twierdza wciąż nie zdobyta. Taką ochotę ma jednak Burza by przełamać ten stereotyp. Start drużyny ze Słup jest sensacją biorąc pod uwagę, że w poprzednim sezonie do końca walczyła o utrzymanie. Trzy wygrane z zespołami z którymi w zeszłym sezonie łącznie w sześciu meczach zdobyła razem trzy punkty robią wrażenie. Co więcej Burza w każdym z tych meczy była wyraźnie lepsza od rywali. Brakowało jednak skuteczności by te zwycięstwa były jeszcze bardziej okazałe. Burza w trzech pierwszych meczach zdobyła więcej punktów niż jesienią 2013 roku. Takiego startu w A klasie nie miała nigdy. SKS to jeden z faworytów do awansu. To spotkanie pierwszej i drugiej ofensywy w lidze, drugiej i trzeciej defensywy. W Szczytnie naprawdę może być niesamowicie ciekawie.

SKS: Leśnik (w) 7:1; Tempo (d) 4:0; Zryw (w) 2:0

Burza: GKS Gietrzwałd Unieszewo (d) 3:1; Pisa II (w) 5:1; GLKS Jonkowo (d) 2:1

GKS Dźwierzuty (3.) - Tempo Wipsowo Ramsowo (9.) - sobota - godz. 17.00

Spotkanie dwóch drużyn na przeciwnych biegunach. GKS wygrał wszystkie mecze tego sezonu, w ogóle jeśli nie doznają porażki to zaliczą serię trzydziestu takich spotkań z rzędu. Tempo notuje niesamowity falstart. Porażka w Dźwierzutach spowodować może najgorszy start w historii. Tempo ma obecnie drugą defensywę w lidze.... od końca. GKS wciąż jako jedyny zespół na zero z tyłu. Faworytem tego zespołu są gospodarze jednak nie należy zapominać o tym, że Tempo w poprzednim sezonie na wyjazdach było dużo lepszą drużyną niż u siebie. Więc przy pewnej dozie szczęścia mogą sprawić niemałą niespodziankę.

GKS: Zryw (w) 4:0; Jarys (d) 2:0; pauza

Tempo: Błękitni (d) 2:3; SKS (w) 0:4; GKS Gietrzwałd Unieszewo (d) 1:3

LKS Różnowo (8.) - Zryw Jedwabno (10.) - niedziela - godz. 14.00

Zryw dotychczas nie dość, że nie zdobył punktu to i nawet żadnej bramki. Zespół, który w poprzednim sezonie cudem się utrzymał w tym roku jak na razie obiera tą samą drogę. LKS po porażce w Dźwierzutach ma szansę na rehabilitację. Tym bardziej, że gra z zespołem który jest w totalnym dołku. Jednak mała uwaga w poprzednim sezonie dwa razy wygrał Zryw. Różnowo po awansie do A klasy nie potrafiło grać z zespołami walczącymi o utrzymanie. Faworytem są gospodarze, jednak tutaj może paść każdy wynik.

LKS: pauza; GKS Dźwierzuty (w) 0:2; Błękitni (d) 3:1

Zryw: GKS Dźwierzuty (d) 0:4; Błękitni (w) 0:1; SKS Szczytno (d) 0:2

Błękitni Stary Olsztyn (5.) - Leśnik Nowe Ramuki (11.) - niedziela - godz. 15.00

Leśnik notuje fatalną serię. Licząc poprzedni sezon ma na koncie dziesięć porażek z rzędu i niemal pięćdziesiąt bramek straconych. Po trzech meczach u siebie w bilansie po stronie punktów nie ma nic, a do tego już 18 bramek straconych. Błękitni po porażce na otwarcie wygrał dwa kolejne mecze. Wszystko wskazuje na kolejne zwycięstwo. Dla Leśnika to pierwszy wyjazdowy mecz. Błękitni w poprzednim sezonie lepiej radzili sobie na wyjazdach jednak powinni spokojnie wygrać to spotkanie. Błękitni są zdecydowanym faworytem i każdy inny wynik niż zdecydowane zwycięstwo może być traktowany jako niemała sensacja.

Błękitni: Tempo (w) 3:2; Zryw (d) 1:0; LKS Różnowo (w) 1:3

Leśnik: SKS Szczytno (d) 1:7; GKS Gietrzwałd Unieszewo (d) 2:6; Pisa II (d) 2:5