Aktualności

SPARINGOWY CZAS...

• autor: bzyk620, 2015-08-03 20:53

Krótka relacja z tego co działo sie w niedzielę w Unieszewie.

W minioną niedzielę zmierzyliśmy się ze świeżo upieczonym beniaminkiem V ligi - GKS Gietrzwałdem Unieszewo. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 17:00 w Unieszewie - drugim boisku drużyny przeciwnej plac w Gietrzwałdzie jest oszczędzany bo GKS zaczyna swoje zmagania już 8.08!!!

W ten piękny słoneczny dzień na mecz towarzyski przybyło bardzo wielu kibiców. Zapraszamy do przeczytania krótkiej relacji.

Obie strony ustaliły, że zagramy trzy 30-minutowe tercje z przerwami na nawodnienie.

Pierwsza tercja była rozeznaniem się w tym, co ekipy mają do zaoferowania. Dużo gry toczyło się w środku pola, jednak murawa sprawiała bardzo wiele niespodzianek i niespodziewanych zagrań, potknięć, pomyłek. Wychodzimy jednak na prowadzenie po tym, jak Ratyński otrzymuje doskonałe prostopadłe podanie ze środka pola. Dostrzega on Maguna, i wykłada mu piłkę do pustej bramki, 1:0. Długo jednak nie cieszymy się z  prowadzenia, ponieważ parę minut później popełniamy 2 fatalne błędy w obronie i w bramce (wspomniana murawa też zrobiła swoje), a piłka podobnie, jak przy pierwszej bramce, dwa razy ląduje w pustej klatce i po 30 minutach przegrywamy 1:2.

Po kilku zmianach w każdej formacji, wychodzimy na drugą tercję. Piłkarze zaczynają coraz mocniej odczuwać wysoką temperaturę, jednak od razu rzucamy się do ataku i próbujemy wyrównać. Na bramkę nie trzeba było długo czekać, ponieważ po mocnym strzale naszego zawodnika, bramkarz piąstkuje piłkę przed pole bramkowe, jednak obrońcę GKS-u wyprzedza Magun i mamy już 2:2. Odpowiedź zawodniów Gietrzwałdu-Unieszewo nadeszła błyskawicznie, kiedy to po długim wyrzucie z autu, bramką z głowy popisuje się jeden z piłkarzy Gospodarzy. 2:3. Przejmujemy inicjatywę, staramy się wyrównać, jednak tym razem ani Ratyński, ani Lewy, ani żaden ze skrzydłowych nie mogli znaleźć drogi do bramki. W międzyczasie też przeciwnik strzela do pustej siatki po błędzie w ustawieniu obronnym. Po tej emocjonującej tercji schodzimy na odpoczynek z wynikiem 2:4.

W trzeciej tercji nie mieliśmy już nic do stracenia, zagraliśmy bardzo dobrze w obronie i nie gorzej w ataku. Piłkę na 3:4 po indywidualnym rajdzie umieszcza w siatce nasz "lokalny" Lewandowski,który niczym tyczki mija czterech defensorów. Oddajemy jeszcze kilka groźnych strzałów w końcówce spotkania, a wisienkę na torcie stawia Piecia, który po dośrodkowaniu z lewej strony, pokonuje precyzyjnym strzałem z głowy bramkarza gospodarzy.
Po ciężkim spotkaniu w trudnych warunkach czeka nas dzień przerwy, po czym kolejny trening i sparing z FC Dajtkami we środę,na którego serdecznie zapraszamy wszelkich sympatyków piłki nożnej.Mecz zostanie rozegrany na boisku rywala tj.SP 18 w Olsztynie.