BURZA SŁUPY - GKS GIETRZWAŁD-UNIESZEWO  3:0

1:0 - 33 min - Adam Wełnicki

2:0 - 48 min - Wojciech Ratyński

3:0 - 50 min - Wojciech Ratyński

W I rundzie Wojewódzkiego Pucharu Polski podejmowaliśmy na własnym boisku drużynę GKS-u Gietrzwałd/Unieszewo. Goście przystąpili do tego spotkania w bardzo okrojonym składzie, ale ostatnio stało się to ich regułą w meczach ligi okręgowej. My natomiast pozytywnie naładowani po pierwszym zwycięstwie z Leśnikiem chcieliśmy awansować do kolejnej rundy.

Od początku zdominowaliśmy drużynę trenera Serafina, to my prowadziliśmy grę, a goście ograniczyli się tylko do pojedynczych akcji. Ewidentnie widać, że po niepowodzeniach w lidze, zeszło z chłopaków z Gietrzwałdu ciśnienie. W pierwszych 30 minutach tak na prawdę nic się nie działo na boisku, pojedyncze akcje, z reguły kończyły się na defensywie. W ostatnich 15 minutach pierwszej połowy podkręciliśmy tempo i na efekty nie trzeba było długo czekać. Piłka ze środka pola na prawe skrzydło do Wojtka, ten mija obrońcę, dośrodkowuje w pole karne do Adama Wełnickiego, pierwszy strzał ląduje na poprzeczce, ale dobitka już jest skuteczna i wychodzimy na prowadzenie. Do przerwy powinien być wyższy wynik, ale strzały Adama Wełnickiego i  kapitalnie grającego w tym spotkaniu Damiana Jarockiego bronił bramkarz gości.

W przerwie trener Bartycha uczulał, że nie możemy spocząć na laurach i koniecznie musimy dorzucić kolejną bramkę. W 48 min długi przerzut Hytrego z lewej na prawą strone boiska do Wojtka Ratyńskiego, ten wygrywa pojedynek szybkościowy z obrońcą gości, i w sytuacji sam na sam z bramkarzem umieszcza piłkę w długim rogu bramki. W 50 min Wojtek po dośrodkowaniu Kaszuba z rzutu rożnego podwyższa wynik na 3:0. Od tego momentu zaczęliśmy trochę spokojniej grać nie narzucając tempa, i parę razy nadzialiśmy się na kontrę gości. Miedzy innymi strzał głową z 3 metrów, czy uderzenie z rzutu wolnego pewnie obronił świetnie dysponowany od początku sezonu Arek Lechański. Trener w drugiej połowie dokonał wielu korekt w składzie, między innymi debiut zaliczył młodzieżowiec Arek Staryk, na prawej obronie pojawił się Kamil Kryspowicki, a na ,,szpicę" wszedł Szymon Magun. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie, praca sędziów była praktycznie niewidoczna, zawodnicy szanowali siebie nawzajem ( bez kartek w meczu), pewnie i zasłużenie wygraliśmy to spotkanie.

Już w niedziele czeka nas kolejny mecz, tym razem przeciwnikiem będzie beniaminek A klasy Jonkovia Jonkowo. Początek spotkania 15:30 w Jonkowie. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na wyjazd.