Burza Słupy - Gks Dźwierzuty

REMIS NA INAUGURACJE RUNDY WIOSENNEJ

• autor: Ratynol, 2016-04-12 08:53

KS BURZA SRWSIO SŁUPY - KS TEMPO RAMSOWO WIPSOWO    2:2 ( 2:1)

1-0 Wojciech Ratyński 6' ( as. Paweł Kaszubski )

1-1 Patryk Onufryjenko 21'

2-1 Łukasz Bartycha 33' ( as. Mateusz Gut)

2-2 Patryk Onufryjenko 66'

Na inauguracje rundy wiosennej piłkarskiej A klasy podejmowaliśmy przedostatnią drużynę ligowej tabeli KS Tempo Ramsowo Wipsowo. Na papierze wydawałoby się, że łatwy mecz i 3 punkty z pewnością pozostaną w Słupach. Niestety boisko zweryfikowało, iż goście świetnie przygotowani do kolejnej rundy, z pewnością nie będą odstawać od ekip z górnej części tabeli. Przystąpiliśmy do tego spotkania w pełni zmobilizowani i wiary w swoje umiejętności. Ciężko przepracowany okres przygotowawczy, masa sparingów pokazały, iż jesteśmy fajnym kolektywem i możemy wielu drużynom napsuć krwi. Dołączyło do nas kilku chłopaków ( Gutti, Kamil Cynta, Opal), który podnoszą rywalizację w zespole i skład na każde spotkanie z pewnością będzie wielką niewiadomą. Trener ma do dyspozycji zmienników na każdą pozycję, dlatego trzeba dać z siebie wszystko by zyskać w oczach trenera.

Początek spotkania pokazał i w dalszym ciągu nie potrafimy wyzbyć się błędów z poprzedniej rundy.  1 minuta spotkania, piłka przechodzi naszych obrońców, a napastnik gości wychodzi sam na sam z naszym bramkarzem. Na szczęście rywalizację wygrywa nasz bramkarz, który fantastycznie odbija piłkę nogami. Odbita przez Arka piłka tak poleciała, że napastnik gości nie był w stanie z ostrego kąta skierować piłki do siatki. Pierwsze minuty spotkania należały do gości, którzy pokazali, że w okresie przygotowawczym nie próżnowali. Po kilku minutach udało nam się w końcu poukładać naszą grę i przejąć inicjatywę na boisku. W naszym przypadku zaowocowało to bramką. W 6 min rzut rożny wykonywany przez naszego kapitana Kaszuba, idealna piłka na głowę Ratysia-pierwszy strzał sparował jeszcze bramkarz gości, ale przy dobitce był już bez szans. W 21 minucie spotkania doszło do kolejnego niewybaczalnego błędu naszego zespołu. Znów dziwnym trafem piłka przeszła za linię obrony i w tym wypadku napastnik Tempa już się nie pomylił i doprowadził do remisu. Po stracie bramki wdarła się w nasze szeregi spora nerwowość, wiele niedokładności i przede wszystkim brak komunikacji na boisku. Szybka reakcja naszego trenera, który zamienił pozycjami Guttiego z Wojtkiem i ta zmiana, jak się później okazało wniosła wiele dobrego. Gutti siał popłoch w szeregach gości i co chwile stwarzał zagrożenie pod bramką. I tak w 33 minucie jedna z firmowych akcji Gutka, wpadł w pole karne, idealnie wyłożył piłkę do Dzambka, a ten dopełnił formalności i umieścił piłkę w pustej bramce. Od tego momentu obserwowaliśmy na boisku festiwal niewykorzystanych sytuacji. Najpierw 100% szansy nie wykorzystał napastnik z Ramsowa, który po raz kolejny przegrał rywalizację sam na sam z Arkiem Lechańskim, a następnie w dogodnej sytuacji piłki do bramki nie potrafił skierować Adaś Wełnicki po idealnym zagraniu Gutka. Na 3-1 nie udało się także podwyższyć w sytuacji, gdzie idealnie z rzutu rożnego dośrodkowywał Kaszub, strzał głową Ratysia obronił bramkarz, a dobitka Iwasia skończyła się na poprzeczce. Do przerwy rezultat 2:1.

W przerwie boisko musiał opuścić jeden z filarów naszej obrony Damian Jarocki – nabawił się kontuzji kostki i trener nie chciał ryzykować jego zdrowiem. Na boisku w miejsce Mańka pojawił się Miki. Wyszliśmy na ta połowę z chęcią podwyższenia wyniku, by móc już kontrolować spokojnie przebieg na boisku. Niestety znów się nam to nie udało. W 66 minucie złe podanie Wojtka do Kaszuba, piłkę przejął pomocnik gości, posłał długą piłkę do napastnika, a ten w efekcie wyjścia z bramki Arka, bez problemu lobem umieścił piłkę w siatce. Stracona bramka podziałała na nas mobilizująco, głosy z ławki rezerwowych dodające otuchy, wiedzieliśmy, że jesteśmy w stanie wygrać ten mecz. Walczyliśmy z całych sił, by wcisnąć tą upragnioną bramkę. Widać było trudy tego spotkania, bo niektórych zaczęły już łapać skurcze. Trener dokonał zmian, w miejsce Mychy pojawił się Radek Wojnowski, za Adasia Wełnickiego wszedł Szymek Dubowski, a kontuzjowanego Pawła Górę ( złamanie nosa) zastąpił nowy nabytek Kamil Cynta. Gra do końca już praktycznie toczyła się na połowie gości, a swoje dogodne sytuacje mieli Gutek, Dzambek, lecz albo się nieznacznie mylili, albo fantastycznie interweniował Paweł Rozum – bramkarz z Ramsowa. Najdogodniejszej sytuacji w końcówce meczu nie wykorzystał Szymon Dubowski. Akcja w trójkącie Wojtek, Gutek, Szymek – gdzie w efekcie popularny Messi z bliskiej odległości, w rywalizacji sam na sam z bramkarzem, oddał strzał w przeciwnym kierunku gdzie starał się interweniować golkiper gości, piłka na nieszczęście odbiła się od słupka, poszła wzdłuż linii i opuściła plac gry. Wynik nie uległ już zmianie, arbiter zakończył spotkanie, a w szeregach gości słychać było wielką radość. My z wielkim niedosytem patrzymy z optymizmem w przyszłość i walczymy dalej.

GÓRKA WRACAJ DO ZDROWIA !!!!

autor: marjan1 2016-04-15 14:34:40

Profil marjan1 w Futbolowo PRAWDOPODOBNIE WALKOWER DLA RAMSOWA - IWAN 4 KARTKI I POWINIEN PŁAZOWAĆ

KS WOJCIECHY KS BURZA SRWSIO SŁUPY
KS WOJCIECHY   KS BURZA SRWSIO SŁUPY