Burza Słupy - Gks Dźwierzuty

WYSOKA WYGRANA Z LEŚNIKIEM

• autor: Ratynol, 2016-04-18 07:19

KS LEŚNIK NOWE RAMUKI - KS BURZA SRWSIO SŁUPY    2:7 ( 2:3)

0-1 Łukasz Bartycha 8'

1-1 Krzysztof Piłat 21'

2-1 Krzysztof Piłat 23'(k)

2-2 Szymon Dubowski 28'(k)

2-3 Szymon Dubowski 32' as. Mikołaj Romanowski

2-4 Szymon Dubowski 54' as. Mateusz Gut

2-5 Adam Wełnicki 62'

2-6 Damian Jarocki 74'(k)

2-7 Paweł Kaszubski 75'

W II kolejce graliśmy z ostatnią drużyną ligi Leśnikiem Nowe Ramuki. Wiedzieliśmy, że na stratę punktów w tym meczu nie mogliśmy sobie pozwolić, a zarazem czuliśmy, iż dla gospodarzy była to jedna z ostatnich szans, aby zacząć piąć się w ligowej tabeli, by utrzymać się w A klasie. Dodatkowy zastrzyk adrenaliny dała nam wiadomość trenera, iż prawdopodobnie zostaniemy ukarani walkowerem za pierwszy mecz z Ramsowem. Wg WMZPN w meczu wystąpił Iwan, który powinien pauzować na nadmiar żółtych kartek, mimo, iż system pokazuje, że posiada on tylko 3 kartki i nie widnieje jako zawodnik zawieszony. Wydaje się, iż ten system został właśnie po to stworzony, żeby takie błędy nie miały miejsca. Także miejmy nadzieje, że związek pozytywnie rozpatrzy nasze odwołanie.

Do meczu przystąpiliśmy osłabieni, gdyż zabrakło kontuzjowanego podstawowego stopera Pawła Góry, Iwan z bezpieczeństwa, by nie otrzymać kolejnego walkowera, odbył karę jednego meczu zawieszenia, w dalszym ciągu pauzują Rafał Hytryniewicz i Adrian Pawłowski, kontuzji nie wyleczył jeszcze Patryk Opaliński, a ze względów rodzinnych na chwile przed meczem dopiero dotarli Piotrek Pacewicz, Konrad Myszkowski i Paweł Kaszubski. Na szczęście trener ma tak szeroką kadrę, że młode chłopaki godnie zastąpiły rutyniarzy.

Pierwsza połowa mimo, iż schodziliśmy z niej prowadząc 3-2 była w naszym wykonaniu fatalna. Wiele niedokładności, krzyków na siebie, jeden wielki koszmar. Nie z takim zamiarem wychodziliśmy na ten mecz. Wynik otworzył fantastycznym strzałem z ok 30-40m Dżambek, ale następne 20 min to już totalna porażka. I właśnie te wszystkie nasze bolączki, w 100% wykorzystali gospodarze. Najpierw brak komunikacji w obronie wykorzystał napastnik Leśnika, a następnie ten sam piłkarz zamienił rzut karny na pewną bramkę. Gospodarze zwietrzyli swoją szanse. Po stracie drugiej bramki wcale nie wyglądaliśmy lepiej, w dalszym ciągu wkradały się te same błędy. W 28 minucie udało nam się wyrównać. Po indywidualnej akcji, faulowany w polu karnym był Wojtek, a ,,jedenastkę” na bramkę pewnie zamienił Szymon Dubowski. W końcu udało nam się poukładać jakoś grę, i powoli zaczynaliśmy przejmować inicjatywę w tym spotkaniu. Jedna z akcji prawą stroną gdzie popędził Miki, idealnie dośrodkował w pole karne, a tam najlepiej odnalazł się Szymek i zdobył trzecią bramkę dla naszej drużyny.

To co działo się w przerwie pozostawmy bez komentarza, ale można jedynie powiedzieć, że trener nie pozostawił suchej nitki na swoich zawodnikach.

Odmienieni już w drugiej części spotkania, zaczęliśmy grać w końcu fajną piłkę dla oka.  W przerwie w miejsce Kamila Cynty pojawił się Piecia, a już w 52 min za Radka Wojnowskiego wszedł nominalny kapitan naszego zespołu Kaszub. Wejście Kaszuba dało naszej drużynie pozytywny bodziec. Rządził i dzielił w środku pola. A 2 min po jego wejściu po akcji Gutka, który zwiódł obrońcę i idealnie obsłużył Messiego, zrobiło się 4-2 dla nas. Tym samym po ładnym lobie Szymek skompletował hat-tricka. Po 4 bramce z gospodarzy ewidentnie zeszło powietrze, zaczęło brakować sił, a my doszczętnie to wykorzystaliśmy. W między czasie na boisku w miejsce Guttiego pojawił się Myszka. Na 5-2 po kolejnej fajnej akcji skrzydłem jednego z młodych zawodników, podwyższył Adaś Wełnicki. W 74 minucie kolejny rzut karny w tym spotkaniu – tym razem wykonawcą Damian Jarocki – pewny gol, stoicki spokój, niczym etatowy wykonawca rzutów karnych. Festiwal strzelecki w tym spotkaniu zakończył zdecydowanie najlepszy zawodnik drugiej połowy Kaszub – płaskie uderzenie w prawy róg bramki, obok bezradnego bramkarza. Wynik meczu powinien być zdecydowanie wyższy, ale w dogodnych sytuacjach mylili się nasi piłkarze, między innymi nowy nabytek naszej drużyny Piotrek Szarnowski, który zmienił w 70 minucie strzelca trzech bramek w tym meczu.

Kolejny mecz już w sobotę 23 kwietnia o godzinie 16:00 w Słupach. Przeciwnikiem będzie drużyna Jonkovi Jonkowo. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na to spotkanie.

KS BURZA SRWSIO SŁUPYKS FORTUNA GĄGŁAWKI
KS BURZA SRWSIO SŁUPY   KS FORTUNA GĄGŁAWKI