07-2018

Trzy punkty pozostają w Słupach

• autor: Ratynol, 2016-04-25 07:28

KS BURZA SRWSIO SŁUPY - KS JONKOVIA JONKOWO   3:1 ( 0:1)

0-1 Mateusz Święconek 24'(k)

1-1 Wojciech Ratyński 53' as. Mateusz Gut

2-1 Łukasz Bartycha 58' as. Mateusz Gut

3-1 Szymon Dubowski 84'(k)

W kolejnym spotkaniu ligowym naszym przeciwnikiem była drużyna Jonkovi Jonkowo. Drużyna bardzo niewygodna, dostarczająca wielu problemów każdemu rywalowi. Pokazał to mecz z poprzedniej rundy gdzie po kiepskim w naszym wykonaniu spotkaniu ulegliśmy 1-2. Cel na to spotkanie był tylko jeden. Obowiązkowe 3 punkty by pozostać jeszcze w walce o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Drużyny z czołówki tabeli nie zwalniają tempa, tym bardziej strata punktów w tym meczu znacznie by nas oddaliła od upragnionego awansu.

To już nie nowość, że bardzo ciężko nam się wchodzi mecz. Graliśmy bardzo ospale, sporo niedokładności, nerwowości. Do tego murawa, która jest w trakcie renowacji nie pozwalała na rozwinięcie skrzydeł. Sporo miejsc, w których było sporo piachu, który utrudniał szybkie poruszanie się po boisku. Ale jedno jest pewnie w pierwszej połowie graliśmy po prostu bardzo słabo. W przeciągu całej pierwszej połowy nie oddaliśmy ani jednego strzału na bramkę i tak naprawdę, ani razu poważanie nie zagroziliśmy bramce gości. Za to Jonkovia mogła po pierwszej połowie wygrywać różnicą 2-3 bramek. Pierwszej wyśmienitej okazji do objęcie prowadzenia nie wykorzystał napastnik Jonkovii, który przegrał pojedynek sam na sam z naszym bramkarzem Arkiem. Aro fenomenalnie skrócił kąt, i piłkę, która leciała już nad nim, zatrzymał wyprostowaną ręka. Parę minut później również doskonale się zachował broniąc groźny strzał z dystansu. Niestety w 23 minucie po kontrowersyjnie podyktowanym rzucie karnym był już bez szans – chodź wyczuł, w który róg uderzy zawodnik, ale piłka była na tyle umieszczona precyzyjnie, że nie dał rady jej wybronić. Poza tym w pierwszej połowie zbyt wiele się nie działo. Na pochwałę za pierwsze 45 min zasługuje jedynie nasz bramkarz.                                                                                                                                     W przerwie stosunkowo spokój w szatni. Trener porozmawiał ze swoimi zawodnikami, przypomniał o założeniach taktycznych, i nakazał spokój, był przekonany, że w końcu coś wpadnie.

Odmienieni i naładowani wyszliśmy na drugą część meczu. Nasza gra w końcu zaczęła wyglądać, fajnie operowaliśmy piłką, duża wymienność pozycji, to w końcu musiało przynieść efekt. I tak w 53 minucie w końcu obudził się Gutti, zaczął ciągnąć grę skrzydłem - minął dwóch zawodników, silnie dośrodkował w pole karne, a tam Wojtkowi wystarczyło już tylko dołożyć nogę i wpakować piłkę do bramki. Po 5 minutach już było 2-1 dla nas. Kolejna super akcja Gutka, po minięciu rywala wpadł w pole karne, piłka wsteczna, Szymon nie zdołał doskoczyć do piłki, ale za nim był Dżambo, który precyzyjnym strzałem w długi róg wyprowadził nas na prowadzenie. Wiedzieliśmy, że nie możemy spocząć na laurach i koniecznie musimy dołożyć kolejne trafienie, by nie powtórzyła się sytuacja z pierwszego meczu rundy z Ramsowem kiedy zamiast strzelić na 3-1 dostaliśmy bramkę na 2-2. Ciągle graliśmy swoje, a w szeregach gości zaczęła się spora nerwowość, wiele brzydkich fauli ( z jednej jak i drugiej strony). W pewnym momencie zrobiło się już naprawdę ostro na boisku, co skutkowało wieloma żółtymi kartkami, niepotrzebnymi komentarzami, przepychankami. Zagrożenia pod bramką Jonkovii było sporo, ale ciągle brakowało tej ,,kropki nad i”. Fajną zmianę dał Hytry ( powrót po 3 meczach pauzy za czerwona kartkę), który pojawił się w miejsce Mikiego. Akcje skrzydłami czy to wspomnianego Hytrego, czy Gutka siały spore zagrożenie pod bramką gości – doskonale się uzupełniali ze środkowymi pomocnikami i napastnikami. Ale trzeciej bramki jak nie było, tak nie było. W drugiej połowie Aro był praktycznie bezrobotny, wszystkie akcje gości powstrzymywali nasi obrońcy. W końcu nadeszła 84 minuta i w zamieszaniu podbramkowym, sędzia dopatrzył się faulu bramkarza na Dżambku i wskazał na jedenasty metr od bramki. Do piłki podszedł etatowy strzelec naszej drużyny Szymek i pewnie pokonał bramkarza. Do końca próbowaliśmy jeszcze dołożyć kolejne trafienia, bo ewidentnie po stracie trzeciej bramki z gości zeszło powietrze, ale do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie. Dziwny, ciężki mecz ale najważniejsze ze 3 punkty pozostają w Słupach.

Nie zwalniamy tempa, bo już w sobotę 30 kwietnia o godzinie 16:00 gramy kolejny arcyważny mecz. Tym razem naszym rywalem będzie lider A klasy drużyna rezerw MKS OLIMPIA II OLSZTYNEK. Wszystkich sympatyków Burzy serdecznie zapraszamy na to spotkanie.

PARTNER TECHNICZNY

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

GKS BŁĘKITNI KORONA STARY OLSZTYN KLEWKIKS BURZA SRWSIO SŁUPY
GKS BŁĘKITNI KORONA STARY OLSZTYN KLEWKI 6:2 KS BURZA SRWSIO SŁUPY