FESTIWAL BRAMEK W SLUPACH

4-0 - Wojciech Ratyński

5-0 - Wojciech Ratyński

6-0 - Mateusz Świątkowski

15 kolejka piłkarskiej A klasy to istny festiwal w wykonaniu piłkarzy Burzy Słupy. Przeciwnikiem była faworyzowana drużyna rezerw MKS-u II Olimpii Olsztynek, która po blamażu w środę w pucharze, gdzie uległa Tęczy Biskupiec 10:0, chciała zmazać plamę i ze Słup wywieść komplet punktów. Nic bardziej mylnego, w tym dniu trafili na świetnie dysponowanych gospodarzy.

Przed spotkaniem było wiadomo, że wielu kluczowych graczy nie może wystąpić w tym spotkaniu między innymi najlepszy strzelec drużyny Szymek Dubowski ( pauzować będzie od 4-5 tygodni), Paweł Góra ( kontuzja nosa), Konrad Myszkowski ( odnowiły się problemu z kolanem), podstawowy bramkarz Arek Lechański ( infekcja wirusowa),Damian Jarocki ( sprawy rodzinne) oraz zawieszony za kartki Radek Wojnowski. W ich miejsce trener powołał młodych zawodników, który mieli w ten weekend pauzę w swoich rozgrywkach i bez problemu mogli wystąpić w drużynie seniorskiej oraz w końcu wracającego po 5 meczach pauzy Lewego. Jak się później okazało, był to strzał w dziesiątkę. Dziwnie spokojny przed meczem był trener Bartycha, który pewny umiejętności graczy, których powołał na to spotkanie, czuł, że udźwigną oni ciężar tego meczu i zainkasują trzy punkty.

Na początku spotkania obie ekipy prezentowały się podobnie, raz jedni raz drudzy próbowali stwarzać zagrożenie pod bramką. W 10 min spotkania praktycznie 100% szansy nie wykorzystał kapitan drużyny z Olsztynka, który w zamieszaniu pod bramkę oddał strzał, który w ostatniej chwili zablokował nasz zawodnik. W 15 minucie spotkania wydarzyła się sytuacja, która wydawałby się mogła by podciąć skrzydła gościom. Piłkę z lewej strony w okolicach naszego pola karnego wyłuskał w walce bark w bark Miki, i wychodząc z kontrą został bezpardonowo wycięty od tyłu. Ewidentnie było to polowanie na nogi, a nie na piłkę. Sędzia spotkania nie wahał się ani sekundy i pokazał czerwona kartkę zawodnikowi z Olsztynka. Goście grając w 10 prezentowali się podobnie, starali się utrzymywać przy piłce, konstruować akcję, różnicy w ilości graczy nie było widać. Akcje kończyły się na naszych obrońcach, lub na naszym bramkarzu Oskarze Sobolewskim ( 16 lat ) – który zaliczając debiut w drużynie seniorskiej, pokazał drzemiące w nim umiejętności, spokój i opanowanie. Z biegiem czasu powoli zaczęliśmy częściej dochodzić do głosu i stwarzać zagrożenie pod bramką. Między innymi doskonałej szansy na wyjście na prowadzenie nie wykorzystał Wojtek, który minął dwóch rywali i w sytuacji sam na sam z bramkarzem posłał piłkę obok słupka. Na szczęście kolejna sytuacja, którą stworzyliśmy przyniosła już efekt. Idealne dośrodkowanie Kaszuba z rzutu rożnego główka Dżambka i mamy 1:0. Goście próbując się odgryźć, nadziewali się na kontry. Z boku szalał Gutti ( to była dopiero zapowiedź tego co pokazał w przekroju całego meczu). Kolejna akcja Burzy, obrońcy z Olsztynka wybijają piłkę do środka boiska, piłka znów w stronę bramki do Wojtka, ten przepuszcza piłkę między nogami, czym myli wychodzących obrońców, piłka trafia do Adasia Wełnickiego, a ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem pewnie umieszcza piłkę przy słupku. Do przerwy wynik nie ulega już zmianie i na przerwę schodzimy z dwu bramkową zaliczką.

Druga połowa to już festiwal w wykonaniu naszych piłkarzy. Posiadanie piłki było porównywalne ale w tym spotkaniu to tylko jedna ekipa strzelała bramki. Na 3-0 podwyższył po indywidualnej akcji prawą flanką Gutti. Zwiódł 2-óch zawodników Olimpii przełożył piłkę na lewą nogę i kropnął nie do obrony w krótki róg bramki. Była to pierwsza bramka Gutka w barwach Burzy. Podłamani piłkarze z Olsztynka, co chwile nadziewali się na kontry gospodarzy. Kolejna akcja Gutka prawą stroną, wpadł w pole karne, zagrał piłkę wzdłuż pola karnego, dotarła ona pod nogi Ratysia, a temu nie pozostało nic innego jak tylko skierować ją do siatki. Gutti miał swój udział jeszcze w 2-óch kolejnych bramkach – zrobił akcję tym razem lewa flanką wpadł w pole karne, gdzie ,, wkręcił w ziemię ‘’ obrońców i na pustaka wyłożył do Wojtka – mieliśmy 5:0. W między czasie trener przeprowadził kilka korekt, w miejsce pewnie grającego, jak przystało na zawodnika z takim doświadczeniem Jajcola, wszedł junior Adrian Ozimek, za naszego kapitana wszedł Czaro Antosiak, a za Dżambka pojawił się kolejny z młodej gwardii Mateusz Świątkowski. I to właśnie Święty wykorzystał kolejne już fantastyczne podanie Gutka i umieścił piłkę pod poprzeczką bramki. Tym samym Gutti skompletował hat-tricka w ilości asyst. Z trybun słychać było okrzyki sześć to mało. Swoje okazje jeszcze mieliśmy by podwyższyć ten rezultat ,miedzy innymi Piotrek Szarnowski, który pojawił się w miejsce Adasia Wełnickiego, a także Gutti. Do końca rezultat nie uległ już zmianie i po kapitalnym spotkaniu ograliśmy lidera rozgrywek aż 6:0. Po meczu owacja na stojąco od naszych kibiców, którzy zgodnie przyznali, że zagraliśmy świetne zawody. Dzięki temu w dalszym ciągu pozostajemy w grze o okręgówkę, nie popadamy w hurraoptymizm, zaciskamy pasa i za tydzień walczymy w Jonkowie z Glks-em.

Fot.DWADOZERA.PL