GLKS JONKOWO - KS BURZA SRWSIO SŁUPY  3:1 ( 1:0)

1:0 - Krzysztof Babiej 27'

1:1 - Paweł Kaszubski 57' , as.Ratyński

2:1 - Andrzej Kochański 89'

3-1 - Andrzej Kochański 90'+3

W kolejnej serii spotkań podejmowaliśmy sąsiada z tabeli drużynę GLKS Jonkowo. Bardzo zależało nam na zwycięstwie w tym spotkaniu, gdyż mogliśmy w końcu opuścić długo oblegane przez nas 5 m-ce w tabeli i awansować jedno miejsce wyżej. Niestety boisko szybko zweryfikowało, że nie leży nam gra na tym stadionie, mimo, iż przystąpiliśmy do tego spotkania praktycznie w najsilniejszym składzie ( zabrakło jedynie Szymka Dubowskiego i Piotrka Pacewicza).  Na boisku Glks-u od kiedy pamiętam, wyniki rodzą się w wielkich bólach i tym razem było nie inaczej.

Pierwsza odsłona do zdecydowana dominacja drużyny gospodarzy. To GLKS miał więcej z gry, operował piłką, z minuty na minutę co raz groźniej zagrażał naszej bramce. My ograniczyliśmy się jedynie do wybijania piłek, czy łapania gospodarzy na spalonym. Każda konstruowana przez nas akcja kończyła się niecelnym podaniem, bądź interwencją obrońców GLKS-u. Bramkarz gospodarzy był praktycznie bezrobotny. Wykazać musiał się jedynie przy strzale Gutka za pola karnego ( jedyny strzał celny w pierwszej odsłonie). Gospodarze mieli sporo klarownych sytuacji, ale brak im było wykończenia bądź pewnie interweniował nasz bramkarz Oskar Sobolewski ( dobrym występem przeciwko Olimpii zyskał w oczach trenera, w nagrodę zaliczył drugi debiut w drużynie seniorskiej). Niestety przy jednej z interwencji Oskar nabawił się kontuzji, z którą jednak grał do końca pierwszej połowy. Jedyną bramkę w pierwszej części spotkania gospodarze strzelili po błędzie naszych obrońców. Napastnik mający piłkę przy nodze został zaatakowany przez naszych defensorów na skraju pola karnego, mimo, iż był odwrócony plecami do bramki. Umiejętnie wykorzystał kontakt z zawodnikiem, padł na murawę. Sędzia bez wahania wskazał na rzut karny. Pewnie wykonana jedenastka i GLKS do przerwy schodził z jednobramkową przewagą.

Na początku drugiej odsłony dwie wymuszone zmiany. Boisko opuścili Oskar i Miki, a w ich miejsce pojawił się Aro i Lewy. Druga połowa była już całkowicie odmienna niż pierwsza. To w końcu my przejęliśmy inicjatywę w tym spotkaniu, zaczęliśmy grać swoją piłkę i stwarzaliśmy spore zagrożenie pod bramką GLKS-u. Gospodarze ograniczyli się do wybijania i długich piłek na kontry do napastników. Po wielkich męczarniach w końcu udało nam się doprowadzić do remisu. Piłkę ze środka pola od Wojtka otrzymał Kaszub, przeprowadził indywidualną akcję, wszedł między 4 zawodników z Jonkowa i plasowanym strzałem umieścił piłkę w długim rogu bramki. Ta bramka podziałała na nas jeszcze bardziej mobilizująco. W niewielkim odstępie czasu zdobywamy drugą bramkę – prostopadłą piłkę ze środka pola otrzymał Gutek, wyprzedził ostatniego obrońcę ( który wpadł potem na biegnącego obok Dżambka) i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Na nasze nieszczęście sędzia podjął niewybaczalny błąd, w którym dopatrzył się faulu Dżambka na obrońcy i w konsekwencji zamiast uznać bramkę, pokazał rzut wolny dla gospodarzy. Im bliżej końca spotkania tym co raz bardziej zażarta walka na boisku, sporo złośliwości zawodników wobec siebie, fauli, każda ekipa dążyła by przechylić szalę na swoją korzyść. Doskonałej okazji abyśmy mogli wyjść na prowadzenie nie wykorzystał Ratyś, który minął obrońcę, a następnie bramkarza, i oddając strzał z ostrego kąta, został w ostatniej chwili zablokowany przez stopera GLKS-u. Z biegiem czasu gospodarze kontrowali nas już co raz częściej, ale w bramce pewną naszą ostoją był Aro ( wszystko pewnie wyłapywał). W 85 minucie kolejna 100% szansa naszej ekipy, rzut rożny wykonywany przez Kaszuba, tzw. ,,szarańcza” w wykonaniu naszych piłkarzy, piłka trafia na głowę Wojtka, który i tym razem nie potrafił umieścić piłki w siatce, trafiając w interweniującego obrońcę. Końcówka spotkania to już otwarty futbol z obu stron i niestety to gospodarzom dopisało szczęście, który szybką kontrę zamienili na bramkę. Akcja prawą stroną boiska, piłka wzdłuż pola karnego, a tam niepilnowanemu zawodnikowi pozostało tylko umieścić piłkę w siatce. Podłamani stratą bramki próbowaliśmy się odgryźć, ale gospodarze postawili tzw.,,autobus” na swojej połowie. Wykorzystali naszą kolejną stratę piłki, wyprowadzili kontrę, którą postawili przysłowiową ,, kropkę nad i”. Interweniujący Aro był bez szans przy dwóch strzelonych przez GLKS bramkach. Po stracie trzeciej bramki arbiter zakończył spotkanie.

Podłamani, źli, poobijani kończymy ten mecz i w głowach czujemy jakie przykre konsekwencje może mieć ten wynik z Jonkowa. Gospodarzom gratulujemy konsekwencji, zaciętości i przede wszystkim trzech punktów. Trenujemy, walczymy dalej, bo kolejne ważne mecze przed nami.

Już w sobotę o 16:00 podejmujemy w Słupach rezerwy Pisy Barczewo o godzinie 16:00. Wszystkich sympatyków serdecznie zapraszamy na to spotkanie.