W JEZIORANACH NA REMIS

• autor: Ratynol, 2016-06-06 11:15

MKS JEZIORANY - KS BURZA SRWSIO SŁUPY  2:2 ( 1:1)

1-0 - Andrzej Ukleja 8'

1-1 - Mateusz Świątkowski 25'  as.Wełnicki

1-2 - Łukasz Bartycha 66' as.Kaszubski

2-2 - Alan Wujtewicz 81'

W niedzielne upalne popołudnie rywalizowaliśmy z drużyną MKS Jeziorany. Po powrocie na zwycięską ścieżkę, nie interesowało nas nic innego jak tylko wywiezione trzy punkty. Gospodarze natomiast mocno podrażnieni wysoką porażką w Słupach chcieli się za wszelką cenę sprawić miły prezent dość licznie zgromadzonej publiczności i pokonać naszą ekipę.

Do Jezioran nie pojechali Paweł Góra, Kamil Cynta, Rafał Hytryniewicz oraz Szymek Dubowski, którego prawdopodobnie nie zobaczymy już do końca sezonu. Znany ze swoich ciekawych zagrywek taktycznych trener Bartycha od pierwszych minut postawił na Mateusza Świątkowskiego, kosztem Guttiego co na pewno było sporą niespodzianką dla kibiców.

Pierwsze kilkanaście minut pierwszej połowy to istny napór gospodarzy na naszą bramkę. Mieliśmy problem z wymianą 2-3 piłek, a wręcz nie potrafiliśmy wyjść z własnej połowy. Ograniczyliśmy się jedynie do wybijania piłek. Niestety ta dominacja MKS-u musiała w końcu przynieść rezultat i tak w zamieszaniu podbramkowym, niekonwencjonalnym zagraniem popisał się zawodnik z Jezioran, uderzył z przerzutki tak ze piłka wylądowała za plecami Ara i wpadła do siatki. W miedzy czasie urazu dłoni nabawił się Radzio Wojnowski i musiał opuścić boisko. W jego miejsce pojawił się Lewy, co również było sporym zaskoczeniem, że rozpoczynał mecz z ławki. Po stracie bramki trochę się obudziliśmy, lepsza wymienność podań i pozycji, ożywienie na skrzydłach (ciągnęli grę Święty i Adaś Wełnicki), ale ciągle czegoś brakowało. Piłka lecąca z dość mocnym wiatrem, często wychodziła na aut bramkowy. Oddawaliśmy bardzo mało strzałów z większej odległości, a powinniśmy czynić to jak najczęściej. W okolicy 30 minuty spotkania udało nam się wyrównać, i tu zasługa Adasia, który po raz kolejny urwał się obrońcom, wpadł w pole karne, wyłożył na przysłowiowego ,,pustaka” do Świętego, a temu nie pozostało nic innego jak tylko umieścić piłkę w siatce. Strzeloną bramką Mateusz odwdzięczył się trenerowi za zaufanie jakim obdarzył go przed tym spotkaniem. Do przerwy obie ekipy miały jeszcze swoje okazje, ale żadne z nich nie były tak klarowne.

Po przerwie to nasza ekipa lepiej weszła w mecz, konstruowaliśmy fajne akcje, które naprawdę mogły się podobać. 10 min po przerwie na boisku pojawił się Gutti, widać mocno podrażniony, on początku odpalił i ciągnął grę na skrzydle. I to właśnie po jednej z akcji Gutka padła bramka. Rozpędzony wpadł w pole karne, zagrał piłkę wzdłuż pola karnego, piłka po rykoszecie odbiła się od ręki Ratysia(sędzia puścił grę), wyszła na przed pole, tam pierwszy do piłki dopadł Kaszub i plasowanym strzałem po długim rogu chciał zaskoczyć bramkarza. Golkiper gospodarzy końcówkami palców zdołał jeszcze wybronić to uderzenie, i sparował lekko piłkę, a przy dobitce wprowadzonego dosłownie parę minut wcześniej Dżambka był już bezradny. Po stracie bramki mocno podrażnieni zawodnicy MKS-u chcieli jak najszybciej wyrównać i byli bardzo blisko, ale fantastycznie Aro wygrał pojedynek sam na sam. Z biegiem czasu na boisku pojawiło się co raz więcej nerwowości, fauli, żółtych kartek i kontrowersyjnych decyzji arbitra, co powodowało frustrację zawodników, trenerów i zgromadzonej publiczności. Próbując trzymać ,,nerwy na wodzy” czuliśmy ze trzecia bramka jest tylko kwestią czasu. Dobrze dysponowany tego dnia bramkarz gospodarzy, na nasze nieszczęście bardzo dobrze interweniował. Miedzy innymi wybronił fantastyczny strzał piętką Guttiego – tylko refleks i pewny chwyt uchronił go przed strata bramki, bo już napastnicy Burzy czekali na dobitkę. Niestety pod koniec spotkania zamiast wyjść na dwubramkowe prowadzenie zostaliśmy mocno skarceni. W dogodnej sytuacji pod bramką MKS-u, obrońcy wybronili się wykopnięciem piłki, a sprzyjający wiatr spowodował, że piłka przeszła za naszego ostatniego obrońcę, Aro musiał wyjść ,,z klatki”, ale uprzedził go napastnik z Jezioran i pięknym wolejem huknął z za pola karnego. Piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki. Trzeba przyznać strzał wyszedł fenomenalny. Gospodarze złapali ,,wiatr w żagle”, w kolejnej identycznej sytuacji jak straciliśmy bramkę, tym razem to Aro był szybszy i uchronił nas przed stratą bramki. Na zakończenie piłkę meczową miał napastnik MKS-u, gdzie wyszedł sam na sam z Arem, ale posłał piłkę daleko od bramki. Tym samym mecz zakończył się wynikiem 2:2.

Za tydzień chyba nikogo nie trzeba zapraszać na spotkanie. Gramy DERBY GMINY DYWITY. W niedziele do Słup przyjeżdża LKS Różnowo by podtrzymać passę 4 wygranych meczy z rzędu. Co tu dużo mówić będzie się działo.