Naki Olsztyn – Burza Słupy 1:0 (1:0)

• autor: bohunik, 2016-10-02 09:41

Bramka:

1:0 – 38 ‘

Skład: Sobolewski – Kuliś, Pożoga (ż.k.), Kuźmiński – Domjan, Michalewicz, Wysocki, Jasiński, Wiśniewski – Białkowski – Świątkowski (41’ Gogulewicz)

W sobotnie popołudnie na Dajtkach Burza zmierzyła się z faworytem ligi UKS Naki Olsztyn. Gospodarze tego spotkania nie dość, że dotychczas nie stracili bramki to jeszcze zaaplikowali rywalom ich aż 37 w trzech spotkaniach. Były obawy przed wysoką porażką jednak samo spotkanie pokazało, że jak się zmotywujemy to możemy powalczyć z każdym.

Od początku spotkania przewagę posiadali gospodarze jednak dobrze w obronie ustawieni młodzi piłkarze Burzy nie pozwalali na wiele rywalom. Co więcej w pierwszej połowie to goście mieli lepsze okazje na zdobycie bramki. Szkoda sytuacji z 25. minuty gdy Grzesiek Wysocki powinien uderzyć w światło bramki i dopiero byłoby ciekawie. W 20. minucie zawodnik Naki uderzył głową w słupek za bramką i z rozciętą głową musiał zostać odwieziony do szpitala. W 30. minucie Adaś miał piłkę na lewej nodze jednak za późno zdecydował się na strzał. Niestety pod koniec pierwszej połowy kontrę wyprowadzili gospodarze i zdobyli jedyną bramkę w tym spotkaniu.

Druga połowa wyglądała podobnie do pierwszej. Naki lekko przeważało miało lepsze okazje niż w pierwszej odsłonie jednak Burza potrafiła się mocno odgryźć. Kilka razy pod bramką gospodarzy było bardzo gorąco i za sprawą Wiśniewskiego i Wysockiego powinno dojść do wyrównania. Pod koniec meczu na ostatnie dziesięć minut trener Marcin Chodak zaryzykował i zagrał z kryciem 1 na 1. Goście nie mieli nic do stracenia więc było to racjonalne. Burza podeszła wysoko odsłoniła się i Naki miało 2-3 okazje jednak na posterunku był Sobolewski.

Emocji nie brakowało. To był naprawdę fajny mecz pełen walki. Faworyzowani gospodarze nie raz przeżyli chwile strachu. Burza z meczu na mecz gra coraz lepiej. Pewnie jeszcze w tej rundzie sprawi nie jedną niespodziankę.