BURZA SŁUPY - POLONIA LIDZBARK WARMIŃSKI 4:3 (2:0)

3:1 - 65 min - Maczukin

3:2 - 69 min - Protas

3:3 - 72 min - Protas

4:3 - 90+2 min - Dubowski

Świetny start na inauguracje rundy wiosennej sezonu 2016/2017 zaliczyli seniorzy Burzy wygrywając na własnym terenie z drużyną Polonii Lidzbark Warmiński 4-3.

Wielu roszad kadrowych podczas zimowej przerwy nie było – do drużyny powrócili byli już zawodnicy Burzy: Daniel Obrębski ( Biały ), Przemysław Jankowski ( Janeczek) – z LZS Różnowo oraz Artur Jarmicki ( Arczi) z Warmii Olsztyn. Nasze szeregi opuścił Czarek Antosiak – zasilił LZS Różnowo.

Drużyna Polonii przed sezonem wydawałoby się główny kandydat do awansu, pomimo wielu wpadek w poprzedniej rundzie chciała pokazać swoją siłę i zgarnąć pełną pulę w Słupach. My z kolei wiedzieliśmy jak trudny jest to przeciwnik – czego doświadczyliśmy zbierając solidne lanie w Lidzbarku.

Przystąpiliśmy do tego spotkania bardzo skoncentrowani, zdeterminowani by przeciwstawić się drużynie przyjezdnej i dać powód do radości liczne zgromadzonej tego dnia publiczności. Mimo, iż goście piłkarsko wyglądali lepiej od nas, to w pierwszej połowie bramki strzelała tylko Burza. W przeciągu 5 min wyszliśmy na 2-bramkowe prowadzenie. Najpierw z rzutu rożnego dośrodkował Kaszub, a głową bramkę zdobył Wojtek, a kilka minut późnej w zamieszaniu podbramkowym najlepiej odnalazł się ponownie Ratyś i strzałem obok nogi bramkarza podwyższył rezultat spotkania. Zdecydowanym bohaterem pierwszej połowy, jak i całego meczu jak się późnej okazało został nasz bramkarz Aro. Tego dnia świetnie dysponowany na linii bramkowej, jak i na przedpolu wyciągał po prostu wszystko. Obronił w pierwszej połowie ze trzy 100% okazje sam na sam, oraz 2-krotne strzały głową w światło bramki.

Udało nam się przetrwać napór gości, którzy za wszelką cenę chcieli przed przerwą zdobyć bramkę kontaktową - sędzia zarządził przerwę. W przerwie spokojna rozmowa z trenerem Biskupiakiem i w dalszym ciągu przypomnienie o założeniach przedmeczowych. Wiedzieliśmy, że Polonia nie ma nic do stracenia i w drugiej połowie ,,rzuci się na nas”. I tak też się stało. Goście zdominowali środek pola i konsekwentnie dążyli do zmiany rezultatu. Na napór Polonii zareagowaliśmy w najlepszy z możliwych sposobów – szybka kontrą. Piłka przegrana na lewe skrzydło do Mikiego, ten rozpędzony wpadł w pole karne i płaskim precyzyjnym strzałem tuż przy dalszym słupku podwyższył wynik na 3:0. Chwilę późnej oszołomieni jeszcze strata bramką przyjezdni, puścili Białego, który w sytuacji sam na sam przegrał pojedynek z bramkarzem Polonii. Wydawałoby się, że przyjezdni nie będą już w stanie podnieść się po takich ciosach, nic bardziej mylnego. Zaczęło się pechowo, bo po nieporozumieniu dwóch naszych zawodników, napastnik Polonii dostał piłkę w polu karnym i będąc oko w oko z naszym bramkarzem został ewidentnie sfaulowany przez naszego obrońcę. Sędzia podyktował rzut karny. Aro był bardzo bliski obrony, ale piłka przeleciała po rękawicy i wpadła do siatki. Po strzeleniu kontaktowego gola goście szli za ciosem, a nam jakby odcięło prąd. Zrobiła się jeszcze większa luka w środku polu, co doszczętnie wykorzystali goście. Kilka minut późnej pomocnik Polonii wbiegł środkiem pola w okolice pola karnego, odegrał piłkę do napastnika, a ten precyzyjnym strzałem w krótki róg zmniejszył rozmiary porażki. Nie byliśmy w stanie przetrwać naporu i chwile późnej tracimy kolejną bramkę, tym razem po stałym fragmencie gry i precyzyjnym strzale głową. Nie byliśmy w stanie się otrząsnąć i nie docierało do nas jak to mogło się wydarzyć. Na szczęście pomógł nam w tym nasz trener, który natychmiast przeprowadził w ciągu paru minut 3 zmiany. Za Mańka wszedł Adaś Wełnicki, za Ratysia – Messi, a Radzia Wojnowskiego zastąpił Piećka. Ta świeża krew uspokoiła sytuację na boisku i wróciliśmy z powrotem do meczu. W 80 min powinniśmy prowadzić gdyby Hytry dostrzegł stojącego przed pustą bramką Białego. Jego strzał wylądował na bocznej siatce. Ale co się odwlecze to nie uciecze. W końcówce meczu akcja prawą stroną naszej drużyny, idealne dośrodkowanie na głowę Adasia Wełnickiego, ten oddaje nieczysty strzał, ale na szczęście piłka ląduje pod nogami Messiego, który z bliskiej odległości wyprowadza nas na prowadzenia. Sam tonie w objęciach kolegów, a na trybunach szał radości. Ostatnie sekundy to napór gości – i skuteczna defensywa naszej ekipy. Doliczony czas gry to koncert jednego zawodnika, a konkretnie naszego golkipera. Ostatnia akcja meczu rzut wolny dla Polonii tuż z przed pola karnego. Piłka po strzale zawodnika gości odbiła się od muru i totalnie zmieniła tor lotu w drugą stronę. I tylko fenomenalny refleks i koordynacja Ara sprawiała, że zdołał odbić futbolówkę. Tą interwencję można zobaczyć na naszej oficjalnej stronie na Facebooku. Po chwili sędzia zakończył spotkanie, na boisku i trybunach szał radości – trzy punkty zostają w Słupach.

Za tydzień kolejne spotkanie z LZS Różnowo – sobota godzina 16:00 – Wielka Sobota – ale myślę, że na derby Gminy Dywity nikogo nie trzeba zapraszać.